Lednice Siemens KG 39EAL40

lednice-Siemens-KG-39EAL40-1

Technika i design na té nejvyšší úrovni? Tento dojem vás pohltí hned při prvním pohledu na elegantní vnější design chladničky KG 39EAL40 a neopustí vás ani při seznámení se s vnitřním prostorem spotřebiče!

Nabídka Lednice

 

 

 

Chladnička:

 • dynamické chlazení díky vnitřnímu ventilátoru
 • Automatické odtávání
 • Funkce superchlazení s automatickou deaktivací
 • 5 odkládacích ploch z bezpečnostního skla, z toho 3 výsuvné
 • FlexShelf – flexibilní přihrádka na drobné potraviny nebo láhve
 • 4 odkládací přihrádky ve dveřích, z toho 1 EasyLift
 • Nerezový držák na lahve
 • CrisperBox s regulací vlhkosti – ideální pro skladování ovoce a zeleniny
 • coolBox – ideální pro skladování čerstvého masa a ryb
 • LED osvětlení vnitřního prostoru

Mraznička:

 • 3 transparentní mrazící boxy, z toho 1 BigBox
 • Systém LowFrost
 • Vyjímatelná mezidna mrazících boxů z bezpečnostního skla pro větší variabilitu mrazícího prostoru
 • Funkce supermrazení s automatickou deaktivací

Důležité informace:

 • Energetická třída: A+++
 • Spotřeba energie: 0,4 kWh/24h
 • Užitný objem: 339 l
 • Čistý objem chladničky: 247 l
 • Čistý objem mrazničky: 92 l
 • Klimatická třída: ST, T
 • Hlučnost: 38 dB

Další informace:

 • elektronická regulace teploty – LED ukazatele
 • separátně regulovatelná teplota v chladící a mrazící části
 • optický a akustický varovný signál při otevřených dveří a při zvýšení teploty
 • funkce Holiday
 • výškově nastavitelné nožičky v předu, kolečka vzadu
 • závěs dveří vpravo, volitelný

Příslušenství:

 • 2× chladící akumulátor
 • Zásobník na vejce
 • Miska na led

K chladničce doporučujeme dokoupit:

 • Dózy na potraviny
 • vodní filtry


Výška : 201 cm
Šířka : 60 cm
Hloubka : 65 cm

Energetická třída : A+++
Spotřeba el. energie : 0.4 Kilowatth
ECO řada : ano
Celkový objem : 339 l
Objem lednice : 247 l
Objem mrazáku : 92 l
Počet polic lednice : 5
Počet přihrádek mrazáku : 3
Umístění mrazáku : dole
Mrazící výkon : 14 kg/24h
Počet kompresorů : 1
Klimatická třída : SN, T
Hlučnost : 38 dB
Zaměnitelné otvíraní : ano
Akumulační doba : 35 Hodina
Nenámrazový systém : ne
Oddělené regulace : ano
Nulová zóna : ne
Zásobník na vodu : ne
Domácí bar : ne
Výrobník ledu : ne
Ventilátor : ano
Antibakteriální ochrana : ne
Super chlazení : ano
Super mrazení : ano
Displej : ne
Varovný signál lednice : akustický + optický
Varovný signál mrazáku : akustický + optický
Barva : nerezová

13 thoughts on “Lednice Siemens KG 39EAL40

 1. Při výběru nové lednice byla jedním z hlavních atributů pro výběr hlučnost. Nejdříve nám byla nabídnuta lednice Gorenje NRK6202TX, kterou jsme si zakoupili. Po 2 týdnech požívání jsme usoudili, že výběr nebyl šťastný, proto jsme začali řešit možnost výměny za lednici jinou. Povedlo se to díky měření autorizovaného servisu, který naměřil o 5dB vyšší hladinu hlučnosti oproti technické specifikaci. Ačkoliv i servisní technik nám tvrdil, že takováto hlučnost a „pazvuky“, které lednice vydává jsou zcela normální jsme si trvali na svém a žádali jsme výměnu za jinou značku. Důkladným studováním recenzí jsme nakonec vybrali lednici Siemens KG39NXI42. Celí netrpěliví jsme očekávali, jaký bude výsledek, jestli jsme nešlápli opět do trusu. Po prvním dni bylo jasno, vyplatilo se. Lednice Siemens se hlučností nedá s lednicí Gorenje vůbec srovnávat. Téměř o ní nevíme, dokonce jsme nepozorovali ani kvílivé zvuky, které jsou prý standardní u všech lednic s NoFrost. Nejsou. Proto můžu s klidným srdcem doporučit těm, kdo hledá lednici s nízkou hlučností.
  Abych ale jenom nechválil, lednice Gorenje měla lépe řešenou variabilitu polic na dveřích i uvnitř chladícího prostoru. S tím se ale určitě vyrovnáme.

 2. Lednice s tichým chodem a malou spotřebou. Máme 3 děti před pubertou, takže v následujících letech bude potřeba potravin velká. Lednice má specielní zásuvky na salámy a čerstvou zeleninu – určitě výhoda. Zásuvky jsou s pojezdem – snadné otevírání i pro děti.

 3. Jsem velmi spokojená, lednice je velká a hlavně tichá.

 4. S lednickou jsem velmi spokojena, vysku ma idealni, neni o ni ani vedet, jeji hlucnost vynikajici, ma vtipny obrazkovy navod, proc obcas dela zajimave zvuky. Spotreba skoro zadna. Jen ve dverich nejvetsi suplik na vina ma v sobe zabudovanou plastovou mrizku, ktera je dost tvrda, tudiz tam nelze dat mleko na sirku, pokud nechcete plast zlomit. Praktictejsi by byla guma. Ma skvely design, doporucuji vsem.

 5. Poměrně snadno dostupná A+++ lednice. Má o něco silnější stěny oproti jiným lednicím, není to však nic hrozného, opravdu jen o trošku. Při životnosti cca 10 a více let, lednice ušetří poměrně velké peníze, energie přitom budou čím dál tím dražší. Lednice je účelně vybavena a jijí design neurazí nihoho dnes ani za několik let. Mohu jen doporučit.

 6. Myslím že tato lednice splňuje náročné požadavky spojené s vysokou cenou elektrické energie , účelností a praktickým provedením .Vypadá dost dobře , funguje spolehlivě , nepostřehl jsem to že by byla nějak víc hlučná nebo vydávala nějaké nepříznivě rušící zvuky . Prostě pokud někdo hledá kvalitní , úsporný , spolehlivý spotřebič — doporučuji . NO-FROST ??? JJ , ale LOW-FROST nevidím jako problém , odmražování není na denním pořádku a navíc pokud k němu dojde fyzicky , je výhodné pro důkladné vyčištění celého prostoru lednice — údržba , umytí atd .

 7. Nerozumím moc názorům, že lednice bublá a že není vhodná do obýváku s kk. Pravda, lednice si jen tak lehounce bublá a vrní, ale nedávno jsem měl možnost opačného srovnání, kdy jsem spal v místnosti s „běžně hlučící“ lednicí a velmi jsme se těšil na tu svoji, která vůbec neruší. Líbí se mi i zpracování rukojetí, které jsou dostatečně daleko od povrchu lednice a povrch se tak nešpiní. Je to dobrý výrobek a jeho koupí jsem určitě neudělal chybu. Zelenina a ovoce vydrží podstatně déle než ve staré lednici, totéž platí i o mase a masných výrobcích, pro které jsou vymezeny speciální zásuvky. Možná, že to bude znít směšně, ale je to tím, že lednice velmi rychle chladí. Na provozní teplotu se dostala za hodinu a půl (z 20 na 5 stupňů). Odmrazování nedokážu posoudit, ještě jsem neodmrazoval.

 8. Velmi dobra lednicka kterou mohu doporucit jak po strance vzhledu tak funkcnosti. Otazka zdali se vyplati investovat do A+++ tridy a nevzit pouze A++ kde je cena pomerne o dost nizsi. Budu doufat ze lednicka vydrzi alespon po dobu kdy se naklady na vyrobek vrati v usetrene energii…

 9. Nabízím pohled z pozice manžela, technika.
  S ledničkou jsem „spokojen“, pivo chladí perfektně. Mám sice KG39EAW40, ale rozdíl je snad jen v bílé barvě. Vypadá hezky, chladí i mrazí.

  Jen s tou hlučností si nejsem jist, mám-li vadný kus. Kompresor skutečně jen tiše (skoro neslyšně) vrní. Vlastní proces chlazení již tak neslyšný není. Nemám hlukoměr, ale výše zmiňované „bublání“ je slyšet velice dobře (v noci snad i rušivě) do vedlejší místnosti při otevřených dveřích. Tak bych o uváděných 38dB směle pochyboval.
  Tento zvuk bych spíše přirovnal (intenzitou, podobností) k sypání hrachu do plastového kýblu. Je nejsilnější při zapnutí kompresoru, dále slábne a po cca 10-ti minutách (z asi hodinového cyklu zapnutí/vypnutí termostatu) již určitě neruší.

  Spotřebu jsem měřil po 14-ti dnech od zapnutí při teplotě místnosti cca 24°C po dobu tří dnů, při běžném kuchyňském provozu, měřidlem respekujícím účinník. Lednička nebyla obestavěná a byla vzdálena 10cm od stěny. (Nastavena na -18°C a 6°C).
  Průměrná přepočtená spotřeba činila 196kW/rok. Takže se jen trochu lišila od uváděných 157kW/rok, což lze přičíst vyšší okolní teplotě a občasnému otevření dveří.
  (Těsně po zapnutí kompresoru je odběr 40W, potom plynule klesá k 20W, a nakonec termostat vypne na 0W) 🙂

  Ledničku bych s uvedými výhradami doporučil.

 10. + Tichá (jen si tak bublá).
  + Prostorná (možná by to chtělo o něco větší mrazák), ale chladicí prostor je opravdu veliký.
  + Speciální zásuvka na uzeniny a salámy.
  + Plná kontrola nad teplotou jak v chladicím prostoru, tak i v mrazáku.
  + Otisky prstů na povrchu nejsou skoro patrné.
  + Doufám, že bude i tak úsporná, jak píše výrobce (zatím jsem nemohl ověřit, ale přemeřím si to v delším časovém intervalu).
  + Poměrně snadná výměna směru otevírání dveří – jen nestačí pouze křížový šroubovák, je potřeba i hvězdička.

  – Je potřeba ještě jednoho k ruce při manipulaci s lednicí (např. při změně otevírání dveří), nejen, že je veliká, ale pro jednoho je i těžká.
  ± Menší rodinní příslušníci mají problém dosáhnout do poslední přihrádky – pozor, je opravdu hodně vysoká (ale vyšší lidé zase mají jen svoji přihrádku 🙂 ).
  – Nevím, proč nedělají zásobník na vajíčka v celé délce poličky ve dveřích – ale to je obecný problém skoro všech dnešních lednic.

  Nepotvrdilo se mi, že by lednice byla hlučná (jak psali někteří recenzenti), naopak, výrazně tišší, než byla předchozí kategorie B. Jen si je potřeba zvyknout, že člověk neslyší motor kompresoru, ale jen takové tiché bublání a šumění.
  Dokáže mrazit až do -24 °C, když je potřeba.
  Pokud potřebujete zmazit nebo zchladit větší nákup, dá se zapnout „super“ mražení nebo chlazení a je po problému s oteplením vnitřní teploty.
  Má nezávislé nastavení teploty jak v mrazáku, tak v chladicí části a to digitálně a na stupně Celsia (rozhodně lepší, než stupnice 1-5 u běžných lednic, kdy netušíte, na kolik stupňů Celsia to vlastně je).
  Má speciální přihrádku na uzeniny a maso (je zde nižší teplota, než v okolním prostoru, většinou tak okolo 0 °C), takže to vydrží déle čerstvé.
  Má veliký box na zeleninu s regulátorem vlhkosti.
  V případě, že potřebujete dát chladit více lahví dá se rozložit speciální přihrádka pod poslední poličkou a vejdou se do ní i dvoulitrové lahve.
  Ve dveřích je také prostor, kam se v pohodě vejdou dvoulitrové lahve a pokud potřebujete umístit i vyšší, není problém poličku nad nimi lehce posunout nahoru nebo dolů.
  Když zavřete dveře od lednice, zapne se ventilátor, který zajistí rovnoměrné rozložení teploty v lednici.
  LED světlo místo klasické žárovky je také dobrá věc – neohřívá vnitřní prostor, spotřeba je zanedbatelná, vydrží „věčně“ a svítí mnohem více, než klasická žárovka (světlo je bílé barvy).
  Trochu mě zarazilo, že i když je to Siemens, tak je to vyrobené v Turecku, ale kvalita zpracování je velice dobrá, takže si ji asi firma Siemens dobře hlídá.

 11. Moje zkušenosti jsou velmi krátké, ale zatím jsem ve všech ohledech spokojen. Určitě bych doporučil. Mé hledisko je stále stejné odpověď na otázku: Jakou kvalitu si člověk za vydané peníze kupuje. Zkušenost mám se značkou Bosch, což je v podstatě strejná koncepce a velmi se mi osvědčila.

 12. S výrobkem jsem spokojen jen přepravní balení by mohlo být kvalitnější. Ale o to se internetový obchod asi moc nezajímá….

Napsat komentář