Slovník pojmů

Prázdninový režim
Po zvolení této funkce chladnička sníží svůj výkon. Můžete ji využít tehdy, když odcházíte z domu na delší čas. Vnitřní teplota bude udržována na 12°C, aby se v chladničce nevytvářel nežádoucí zápach.
Prázdninový režim vám takto ušetří energii, aniž by bylo nutno chladničku úplně vypnout.

No Frost
Chladničky fungující na principu NO FROST – ochlazený a mrazem vysušený vzduch z mrazničky je přiváděn do chladničky a tím vytváří chlad. Protože tento vzduch je již vysušený, nemusíte s tímto systémem řešit odmrazování mrazničky. Pro uchování ovoce je v chladničce speciální box na ovoce, který udržuje vzduch vlhčí a ovoce a zeleninu udržuje déle v ideálních podmínkách. A dále je zde zásuvka na maso, kde teplota je kolem 0 a proto zde maso vydrží déle čerstvé. Systém NO FROST dokáže i daleko rychleji zamrazit potraviny, čímž zpomalí růst bakterií a umožní zmrazené potraviny déle uchovávat.

Antibakteriální systém
Vnitřní stěny u nových chladniček jsou pokryty speciálním trvalým povlakem, který brání tvorbě plísní či bakterií. Vaše potraviny jsou tak lépe chráněny.

Elektronický ovládací panel s velkým displejem
Tento panel je u vybraných modelů umístěn na čelní stěně. Umožňuje nastavovat teplotu v chladničce a mrazničce,úsporný režim či přídavné funkce rychlého chlazení a mrazení a funkci Fuzzy logic. Přehledný displej slouží k zobrazení zadaných hodnot.

Systém „Active Cooling“
V běžné chladničce proudí teplý vzduch směrem nahoru, a tím se vytváří teplotní rozdíl až několika stupňů Celsia. Elektronická čidla kontrolují teplotu v jednotlivých částech a pomocí ventilátoru rozhánějí chladný vzduch rovnoměrně do celého prostoru.

Funkce Supercool pro rychlé ochlazení
Maximální výkon funkce Supercool umožňuje rychle ochladit potraviny nebo nápoje, které jste právě nakoupili. Tato funkce prodlouží čerstvost vašich potravin a délku uskladnění.

Superrychlý mrazící systém
Velmi nízké teploty rychle zmrazí čerstvé potraviny a zachovají jejich přirozenou chuť. Chrání také obsah mrazničky v době, kdy jsou dveře delší dobu otevřené, například při přerovnávání potravin.

Chladící zóna
Správné místo pro ukládání masa, ryb a hotových jídel. Poskytuje prostředí s nižší teplotou a sníženou vlhkostí. Tento vysoce výkonný oddíl pomůže udržet vaše potraviny chutné a výživné delší dobu.